Kategorie
Bez kategorii

Zielone biuro, czyli jakie kwiaty wybrać?

Biura często kojarzą się z surowym wnętrzem, które nie ma w sobie żadnego życia, jednak wcale takie nie musi być. Dzięki odpowiedniej aranżacji z dużą ilością roślinności można sprawić, że nawet z pozoru trudne do odmiany miejsce stanie się niezwykle przystępne i miłe dla oka. Jednak warto wiedzieć, które rośliny warto wykorzystać i jak je ustawić, gdyż od tego zależy wynik całego przedsiębiorstwa.

Kwiaty w biurze – czy warto?

Zdecydowanie tak i to z wielu powodów. Przede wszystkim w ten sposób zadbamy o zdrowie własne, jak i wszystkich innych pracowników. Już niewielkie kwiaty do biura (https://roslinydlabiura.pl/uslugi/kwiaty-do-biura/) pomogą w oczyszczeniu i nawilżeniu powietrza, a co dopiero ściany zielone, które też są ciekawą opcją. Takie rozwiązanie redukuje suchość w ustach i nozdrzach, chroniąc przed częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że zieleń jest niezwykle uspokajająca, co pomaga nie tylko w zachowaniu przyjemnej atmosfery w pracy, ale również w zwiększeniu produktywności, gdyż zredukowany zostaje nadmierny stres.

Na końcu nie można zapomnieć, że odpowiednie ogrody wertykalne mogą być niezwykle efektowne w swoim wyglądzie, nadając profesjonalny, a nawet futurystyczny wygląd każdemu z biur. Dzięki temu pracownik nie tylko z większą chęcią będzie tam pracował, ale też klienci będą pod wrażeniem tych estetycznych walorów.

Na jakie kwiaty postawić?

Na początku trzeba zastanowić się, czy wystarczą pojedyncze kwiaty, czy może lepszą opcją będą może ściany z mchu, które mają niezwykle korzystne właściwości zdrowotne, jak i estetyczne. Wiele zależy od ilości miejsca, które mamy do zagospodarowania. Dla mniejszych biur, gdzie panuje duży ścisk, lepiej postawić na pojedyncze kwiaty, które mimo swojej niewielkiej postaci potrafią sprawnie odmienić nastrój pomieszczeń.

Jakie kwiaty doniczkowe będą dobrym wyborem do biura? Przyjrzyjmy się najpopularniejszym.

  • Pilea peperomiowata – jest to prosty w uprawie kwiat, który pochodzi z południowo-zachodnich Chin. Jego wysokość może osiągnąć nawet 30 cm, jednak jest bardzo schludną rośliną, która toleruje niewielkie zaniedbania. Jego błyszczące, ciemnozielone liście świetnie sprawdzą się dla każdego biura również z powodu jego potocznej nazwy – “chinese money plant”.
  • Skrzydłokwiat – to jedna z najbardziej popularnych roślin biurowych, która dorasta do 65 cm. Jest to świetny wybór, gdy biuro nie ma dostatecznie dużej ilości naturalnego świata dla innych kwiatów. Warto w tym przypadku unikać bardzo częstego podlewania.
  • Dracena obrzeżona – tworzy ona okazałe kępy trawiastych, błyszczących i czerwono obrzeżonych listków, które wprowadzą ciekawą atmosferę do biura. Warto jednak wiedzieć, że można na nią postawić tylko, gdy znajdziemy odpowiednio nasłonecznione miejsce.

Oczywiście, jeśli mamy więcej miejsca, możemy postawić na ogrody wertykalne, które pozwolą na zastosowanie wielu pomniejszych rodzajów roślin, które pięknie ozdobią biuro. Ściany z mchu są coraz modniejsze, a wszystko to przez ich sprawne oczyszczanie powietrza i niezwykłą atmosferę, którą tworzą.